EMMG-B-48-0#
DigiKey Part Number
EMMG-B-48-0#-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMMG-B-48-0#
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Alligator Clip, Miniature, Insulated Test Lead 33VAC, 70VDC 1 Lead, Black
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
33VAC, 70VDC
Current Rating (Amps)
5 A
Temperature Range
122°F (50°C)
2nd Connector
Base Product Number
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 3
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
In-Stock: 52
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"