EM4702-60-0#
DigiKey Part Number
501-2501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM4702-60-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
Customer Reference
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) Banana Plug, Single To Banana Socket (Jack), Single, Sheathed Patch Cord 5000VDC (5kV)
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
5000VDC (5kV)
Current Rating (Amps)
15A
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
In-Stock: 353
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 171
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
In-Stock: 519
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
In-Stock: 0
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"