EM1166-24-5#
DigiKey Part Number
501-2514-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM1166-24-5#
Description
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Alligator Clip, Insulated Patch Cord 30VAC
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, Green
Part Status
Active
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
30VAC
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 56
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 553
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 604
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 19
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 6
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"