415-0029-MM500
DigiKey Part Number
5664-415-0029-MM500-600136-ND
Manufacturer
Johnson
Manufacturer Product Number
415-0029-MM500
Description
SMA STRAIGHT PLUG TO SMA STRAI
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Johnson
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz