PE3TC0600-48
DigiKey Part Number
6099-PE3TC0600-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3TC0600-48
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 4'
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm VNA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
VNA
Style
2.4mm to 2.4mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
50 GHz
2nd Connector
2.4mm Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C