PE3C7830-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C7830-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7830-50CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C