PE3C7828-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C7828-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7828-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Black
2nd Connector
4.3/10 Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C