PE3C4135-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4135-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4135-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C