PE3C4134-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4134-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4134-36
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to N-Type 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C