PE3C4133-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C4133-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4133-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C