PE3C4132-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C4132-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4132-48
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C