PE3C4131-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4131-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4131-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C