PE3573-72
DigiKey Part Number
6099-PE3573-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3573-72
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6'
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Copper
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C