Input Protected Low Noise Amplifier | PE15A63018
PE15A63018
DigiKey Part Number
6099-PE15A63018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE15A63018
Description
Input Protected Low Noise Amplif
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Radar 10MHz ~ 6GHz
Category
Noise Figure
3.5dB
Manufacturer
Pasternack
RF Type
Radar
Packaging
Retail Package
Voltage - Supply
9.5V ~ 15V
Part Status
Active
Current - Supply
100mA
Frequency
10MHz ~ 6GHz