PPZC15100
DigiKey Part Number
4363-PPZC15100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPZC15100
Description
10-150PF, 9.5MM TOP/BOTTOM ADJUS
Detailed Description
10 ~ 150pF Trimmer Capacitor 100 V Top and Bottom Through Hole
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.370" Dia (9.40mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
10 ~ 150pF
Voltage - Rated
100 V