PPZC10103
DigiKey Part Number
4363-PPZC10103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPZC10103
Description
9-100PF, 9.5MM TOP/BOTTOM ADJUST
Detailed Description
9 ~ 100pF Trimmer Capacitor 100 V Top and Bottom Through Hole
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.449" (11.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance Range
9 ~ 100pF
Voltage - Rated
100 V