SE75P-CR0
DigiKey Part Number
298-14079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SE75P-CR0
Description
EXPAND SLEEVING 3/4" X 100' BLK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Black
Category
Color
Black
Manufacturer
Panduit Corp
Length
100' (30.48m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Part Status
Active
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type
Sleeve
Environment Protection
UV Resistant
Type Attributes
Expandable
Features
Noise Reduction, Vibration Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Inside, Expanded
1.250" (31.75mm)