HSTTV75-T2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
3M
In Stock: 819
Datasheet
Image for HSTTV75-T2 is not available
HSTTV75-T2
DigiKey Part Number
HSTTV75-T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV75-T2
Description
HEATSHRINK 3/4" X 200' RED
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Red 200.0' (61.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Flame Retardant
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
200.0' (61.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)