HSTTV25-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Black 500.0' (152.4m)
HSTTV25-D
DigiKey Part Number
HSTTV25-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV25-D
Description
HEATSHRINK 1/4" X 500' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
500.0' (152.4m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)