FTD83-14-C
DigiKey Part Number
298-14518-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD83-14-C
Description
CONN FERRULE DIN 8AWG RED
Detailed Description
Red Wire Ferrule Connector DIN 8 AWG (10.00mm²) Two Wire
Size
8 AWG (10.00mm²)
Series
Length - Overall
26.00mm
Length - Pin
14.00mm