FSD86-25-L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Conta-Clip, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Phoenix Contact
Weidmüller
In Stock: 50
Altech Corporation
Red Wire Ferrule Connector DIN 2 AWG (35.00mm²) Single Wire
Ferrule Installation Solutions
FSD86-25-L
DigiKey Part Number
298-14507-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD86-25-L
Description
CONN FERRULE DIN 2AWG RED
Detailed Description
Size
2 AWG (35.00mm²)
Series
Length - Overall
39.00mm
Length - Pin
25.00mm