EZJ-S1VB822
DigiKey Part Number
P822VJTR-ND - Tape & Reel (TR)
P822VJCT-ND - Cut Tape (CT)
P822VJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-S1VB822
Description
VARISTOR 12V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-S1VB822 Models
Category
Number of Circuits
1
Manufacturer
Panasonic Industry
Capacitance @ Frequency
8200 pF @ 1 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
6 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
12 V