EXC-24CK350U
DigiKey Part Number
10-EXC-24CK350UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EXC-24CK350UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EXC-24CK350UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CK350U
Description
CMC 160MA 2LN 35 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 35 Ohms @ 100 MHz 160mA DCR 1.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
160mA
Manufacturer
Panasonic Industry
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
35 Ohms @ 100 MHz