ERZ-V20R471
DigiKey Part Number
P7330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20R471
Description
VARISTOR 470V 10KA DISC 21.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
350J
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V