SZMMBZ33VALT1G
DigiKey Part Number
SZMMBZ33VALT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMMBZ33VALT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMMBZ33VALT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMBZ33VALT1G
Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 33 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
EDA/CAD Models
SZMMBZ33VALT1G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 26 V
Manufacturer
onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Configuration
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
33 V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW