SZESD9C3.3ST5G
DigiKey Part Number
488-SZESD9C3.3ST5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZESD9C3.3ST5GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZESD9C3.3ST5GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZESD9C3.3ST5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZESD9C3.3ST5G Models
Category
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
12.8pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)