SST45011MW6T1G | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-SST45011MW6T1G-488-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SST45011MW6T1G |
Description | TRANS 2NPN 45V 100MA SC88/SC70 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) Matched Pair 45V 100mA 100MHz 380mW Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363 |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 2mA, 5V |
Manufacturer onsemi | Power - Max 380mW |
Packaging Bulk | Frequency - Transition 100MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type 2 NPN (Dual) Matched Pair | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 45V | Supplier Device Package SC-88/SC70-6/SOT-363 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 600mV @ 5mA, 100mA | Base Product Number |