NSI50150ADT4G
DigiKey Part Number
NSI50150ADT4GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSI50150ADT4GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSI50150ADT4GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSI50150ADT4G
Description
IC CURRENT REGULATOR DPAK
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Regulator Regulator 150mA ~ 350mA DPAK
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSI50150ADT4G Models
Category
Current - Output
150mA ~ 350mA
Manufacturer
onsemi
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Function
Current Regulator
Supplier Device Package
DPAK
Voltage - Input
50V (Max)