NL17SZ32P5T5G
DigiKey Part Number
488-NL17SZ32P5T5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL17SZ32P5T5GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL17SZ32P5T5GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SZ32P5T5G
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT953
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SOT-953
EDA/CAD Models
NL17SZ32P5T5G Models
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
SOT-953
Package / Case
SOT-953
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V