NL17SZ14XV5T2G
DigiKey Part Number
488-NL17SZ14XV5T2GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL17SZ14XV5T2GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL17SZ14XV5T2GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SZ14XV5T2G
Description
IC INVERT SCHMITT 1CH 1IN SOT553
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SOT-553
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL17SZ14XV5T2G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Input Logic Level - Low
0.2V ~ 1.2V
Digi-Reel®
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.6V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
5.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
SOT-553
Features
Schmitt Trigger
Package / Case
SOT-553
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V