NL17SZ14XV5T2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL17SZ14XV5T2G |
Description | IC INVERT SCHMITT 1CH 1IN SOT553 |
Manufacturer Standard Lead Time | 52 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SOT-553 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NL17SZ14XV5T2G Models |
Category | Current - Quiescent (Max) 1 µA |
Mfr | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Series | Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V |
Part Status Active | Max Propagation Delay @ V, Max CL 5.9ns @ 5V, 50pF |
Logic Type | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Number of Circuits 1 | Mounting Type Surface Mount |
Number of Inputs 1 | Supplier Device Package SOT-553 |
Features Schmitt Trigger | Package / Case SOT-553 |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V | Base Product Number |