NL17SZ14DFT2G
DigiKey Part Number
NL17SZ14DFT2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NL17SZ14DFT2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NL17SZ14DFT2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SZ14DFT2G
Description
IC INVERT SCHMITT 1CH 1INP SC88A
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL17SZ14DFT2G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Input Logic Level - Low
0.2V ~ 1.2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.6V
Part Status
Active
Max Propagation Delay @ V, Max CL
5.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Inputs
1
Supplier Device Package
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Features
Schmitt Trigger
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V