NL17SZ14DFT2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL17SZ14DFT2G |
Description | IC INVERT SCHMITT 1CH 1INP SC88A |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NL17SZ14DFT2G Models |
Category | Current - Quiescent (Max) 1 µA |
Mfr | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Series | Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V |
Part Status Active | Max Propagation Delay @ V, Max CL 5.9ns @ 5V, 50pF |
Logic Type | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Number of Circuits 1 | Mounting Type Surface Mount |
Number of Inputs 1 | Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Features Schmitt Trigger | Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V | Base Product Number |