NCV4390DR2G
DigiKey Part Number
488-NCV4390DR2GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NCV4390DR2GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NCV4390DR2GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NCV4390DR2G
Description
AUTOMOTIVE ADVANCED SECONDARY SI
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Supply Controller Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier 16-SOIC
Category
Current - Supply
2.8 mA
Manufacturer
onsemi
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
DigiKey Programmable
Not Verified
Mounting Type
Surface Mount
Applications
Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Input
0V ~ 5V
Supplier Device Package
16-SOIC
Voltage - Supply
0V ~ 18V