NC7SZ14L6X
DigiKey Part Number
NC7SZ14L6XFSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ14L6XFSCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ14L6XFSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ14L6X
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP 6MICROPAK
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel Schmitt Trigger 6-MicroPak
EDA/CAD Models
NC7SZ14L6X Models
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Input Logic Level - Low
0.2V ~ 1.2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.6V
Part Status
Active
Max Propagation Delay @ V, Max CL
5.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
6-MicroPak
Package / Case
6-UFDFN
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V