NC7ST04M5X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NC7ST04M5X |
Description | IC INVERTER 1CH 1-INP SOT23-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inverter IC 1 Channel SOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NC7ST04M5X Models |
Category | Current - Output High, Low 2mA, 2mA |
Mfr | Input Logic Level - Low 0.8V |
Series | Input Logic Level - High 2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Max Propagation Delay @ V, Max CL 26ns @ 5.5V, 50pF |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Logic Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Circuits 1 | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Number of Inputs 1 | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V | Base Product Number |