MC10EL57DR2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC10EL57DR2G |
Description | IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16-SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MC10EL57DR2G Models |
Category | Voltage Supply Source Dual Supply |
Manufacturer onsemi | Voltage - Supply ±4.2V ~ 5.7V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |