KST10MTF
DigiKey Part Number
KST10MTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
KST10MTFCT-ND - Cut Tape (CT)
KST10MTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KST10MTF
Description
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 25V 650MHz 350mW Surface Mount SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KST10MTF Models
Category
Power - Max
350mW
Manufacturer
onsemi
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 4mA, 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Transistor Type
NPN
Supplier Device Package
SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
25V
Base Product Number
Frequency - Transition
650MHz