FSUSB43L10X
DigiKey Part Number
FSUSB43L10XFSTR-ND - Tape & Reel (TR)
FSUSB43L10XFSCT-ND - Cut Tape (CT)
FSUSB43L10XFSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSUSB43L10X
Description
IC USB MUX/SWITCH 10MICROPAK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB Switch IC 1 Channel 10-MicroPak™
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FSUSB43L10X Models
Category
Voltage - Supply, Single (V+)
3V ~ 4.3V
Manufacturer
onsemi
-3db Bandwidth
720MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Break-Before-Make, USB 2.0
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Applications
USB
Mounting Type
Surface Mount
Switch Circuit
DPDT
Package / Case
10-UFQFN Exposed Pad
Number of Channels
1
Supplier Device Package
10-MicroPak™
On-State Resistance (Max)
6.5Ohm