CAV25M01YE-GT3
DigiKey Part Number
488-CAV25M01YE-GT3TR-ND - Tape & Reel (TR)
488-CAV25M01YE-GT3CT-ND - Cut Tape (CT)
488-CAV25M01YE-GT3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAV25M01YE-GT3
Description
IC EEPROM 1MBIT SPI 10MHZ 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 1Mbit SPI 10 MHz 8-TSSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAV25M01YE-GT3 Models
Category
Clock Frequency
10 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)