CAV25M01YE-GT3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CAV25M01YE-GT3 |
Description | IC EEPROM 1MBIT SPI 10MHZ 8TSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 1Mbit SPI 10 MHz 8-TSSOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CAV25M01YE-GT3 Models |
Category | Clock Frequency 10 MHz |
Mfr | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |