15GN03CA-TB-E
DigiKey Part Number
15GN03CA-TB-EOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
15GN03CA-TB-EOSCT-ND - Cut Tape (CT)
15GN03CA-TB-EOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15GN03CA-TB-E
Description
RF TRANS NPN 10V 1.5GHZ 3-CP
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 10V 70mA 1.5GHz 200mW Surface Mount 3-CP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15GN03CA-TB-E Models
Category
Power - Max
200mW
Manufacturer
onsemi
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
100 @ 10mA, 5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Collector (Ic) (Max)
70mA
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
10V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Frequency - Transition
1.5GHz
Supplier Device Package
3-CP
Noise Figure (dB Typ @ f)
1.6dB @ 0.4GHz
Base Product Number
Gain
13dB @ 0.4GHz