OSTTS12A15A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Phoenix Contact
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 22
Image for OSTTS12A15A is not available
OSTTS12A15A
DigiKey Part Number
OSTTS12A15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTTS12A15A
Description
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.50MM
Detailed Description
12 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) Free Hanging (In-Line)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage - UL
300 V
Series
Wire Gauge or Range - AWG
12-24 AWG
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Type
Plug, Female Sockets
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Number of Positions
12
Wire Strip Length
6-7mm
Positions Per Level
12
Number of Levels
1
Pitch
0.295" (7.50mm)