XG5N-100-U
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
XG5N-100-U
DigiKey Part Number
OR1143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XG5N-100-U
Description
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XG5N-100-U Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Tube
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.100" (2.54mm)