G3VM-601G1(TR) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-601G1(TR) |
Description | SSR RELAY SPST-NO 70MA 0-600V |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | G3VM-601G1(TR) Models |
Category | Voltage - Input 1.27VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 600 V |
Series | Load Current 70 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | On-State Resistance (Max) 60 Ohms |
Part Status Active | Termination Style Gull Wing |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |