G3VM-401DY2
DigiKey Part Number
39-G3VM-401DY2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-401DY2
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD, Gull Wing
EDA/CAD Models
G3VM-401DY2 Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 400 V
Series
Load Current
120 mA
Packaging
Tube
On-State Resistance (Max)
35 Ohms
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C