G3VM-401DY1(TR05) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 89
Datasheet
Parametric Equivalent
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 25
Datasheet
Isocom Components 2004 LTD
In Stock: 989
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 48
In Stock: 250
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.300", 7.62mm)
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
MOS FET Relay Module G3VM-66M
G3VM-401DY1(TR05)
DigiKey Part Number
G3VM-401DY1(TR05)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-401DY1(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G3VM-401DY1(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 400 V
Series
Load Current
120 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
On-State Resistance (Max)
35 Ohms
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C