G3VM-201WR(TR05) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-201WR(TR05) |
Description | SSR RELAY SPST-NO 350MA 0-200V |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-LDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | G3VM-201WR(TR05) Models |
Category | Voltage - Input 1.22VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 200 V |
Series | Load Current 350 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | On-State Resistance (Max) 8 Ohms |
Part Status Active | Termination Style SMD (SMT) Tab |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |