G3VM-101MT(TR01)
DigiKey Part Number
39-G3VM-101MT(TR01)TR-ND - Tape & Reel (TR)
39-G3VM-101MT(TR01)CT-ND - Cut Tape (CT)
39-G3VM-101MT(TR01)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101MT(TR01)
Description
SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-100V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
2.4VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
550 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
1.5 Ohms
Part Status
Obsolete
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C