G3VM-101MT(TR01) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | G3VM-101MT(TR01) |
Description | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-100V |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input 2.4VDC |
Mfr | Voltage - Load 0 V ~ 100 V |
Series | Load Current 550 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | On-State Resistance (Max) 1.5 Ohms |
Part Status Obsolete | Termination Style SMD (SMT) Tab |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |